Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na
Informacje

14:54

60 tys. złotych to maksymalna kwota dotacji na remont małopolskich remiz strażackich. Na złożenie wniosku gminy i jednostki OSP mają czas tylko do 13 marca br. Środki te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i jakości pracy strażaków-ochotników.

Czytaj więcej »

12:05

Jesteś zainteresowany zakupem maszyny budowlanej, ale nie wiesz, czy wybór płatności w systemie ratalnym będzie dla Ciebie korzystny…? Przekonaj się, że u nas to się naprawdę opłaca! Nasza specjalna oferta adresowana jest wyłącznie do Klientów firmy ADAMEX i dotyczy wybranych maszyn budowlanych, zamieszczonych na stronie adamexmaszyny.pl. Nie zwlekaj z decyzją, bowiem czas promocji jest ograniczony!

Czytaj więcej »

12:19

Mając na uwadze coraz częstsze przypadki niesprawowania należytej opieki nad psami przez ich właścicieli, Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu informuje mieszkańców gminy o obowiązkach właścicieli psów jakie na nich ciążą zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U z 2019r. poz. 122) oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czarny Dunajec z dnia 4 października 2017r.

Czytaj więcej »

21:15

Występem w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniówce członkowie dziecięcego zespołu regionalnego "Śleboda" działającego przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone - Koniówka zakończyli tegoroczny okres kolędowania. Był to czas pełen sukcesów. Góralskie jasełka pn. "Kolędnicy przy sałasie" zachwyciły członków komisji XXI Gminnego Konkursu Jasełek i Grup Kolędniczych w Czarnym Dunajcu. Zajęły tam I miejsce, a Piotr Turski otrzymał wyróżnienie indywidualne za grę aktorską. Kolejnym sukcesem było zwycięstwo podczas III Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Beskidzka Bitwa na Kolędy" w Bystrej Śląskiej. Dzieci z Podczerwonego i Koniówki zdobyły tam także nagrodę Grand Prix - publiczności.

 

Czytaj więcej »

17:22

Jeszcze przed feriami Szkoła Podstawowa w Piekielniku obchodziła rocznicę urodzin swojego patrona - Kornela Makuszyńskiego. Święto Szkoły, jak co roku, trwało trzy dni, a przygotowania - wiele tygodni. Na obchody złożyły się dwudniowe zawody sportowe o Puchar Koziołka Matołka, liczne konkursy oraz przegląd piosenki, który miał miejsce podczas uroczystej akademii.

Czytaj więcej »

09:51

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Telefony". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Czytaj więcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.