Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Biegają


Biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinacja norweska - pierwsze kroki już stawiają dzieci z gminy Czarny Dunajec. Kilka grup ze szkół podstawowych rozpoczęło bieganie na nartach w ramach prowadzonej akcji „Pierwsze kroki” w biegach narciarskich, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tworzy się grupa dzieci do odbycia pierwszych skoków na skoczni K15 w Chochołowie.

 

 

Sprzęt: narty biegowe, buty kije, czy sprzęt do skoków, oraz fachowa pomoc trenerska, dostępne są dla każdego dziecka. Wystarczy przyjść bezpośrednio na zajęcia lub zgłosić się w szkole, do nauczyciela wychowania fizycznego, lub do dyrekcji szkoły. Trasy biegowe przygotowane przez gminę, znajdują się przy szkołach: SP Czarny Dunajec, SP Ciche, SP Czerwienne, SP Odrowąż, SP Piekielnik, SP Pieniążkowice, SP Podczerwone, SP Podszkle, SP Ratułów, SP Załuczne.

Reklama


- Rozpoczęliśmy zajęcia od szkoły w Odrowążu, i ku naszemu zaskoczeniu przyszła dość spora grupa fajnych dzieci, które jak na pierwszy raz poradziły sobie bardzo dobrze. Nie przeszkadzał mróz i wiatr, widać było chęć i zaangażowanie. Praktycznie codziennie dzwonią do nas rodzice, z zapytaniami o możliwość uczestniczenia ich pociech w zajęciach. Cieszy nas fakt, że jest takie zainteresowanie uprawianiem sportu. Jako klub jesteśmy do tego przygotowani. Posiadamy duży zapas sprzętu i co bardzo ważne, profesjonalną kadrę trenerską – byłych i aktualnych zawodników, posiadających na swoich kontach liczne sukcesy. Liczymy na to, że wspólna akcja realizowana z gminą Czarny Dunajec pozwoli przy okazji, wyłowić te dzieci, które będą regularnie kontynuować treningi. Jesteśmy w trakcie naboru dzieci do przygotowanego przez nas, wieloletniego programu rozwoju biegów narciarskich, skoków i kombinacji norweskiej pod tytułem „Projekt na medal”. Uzyskaliśmy na jego podstawie poparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Narciarskiego – opowiadaJózef Zborowski, prezes Klubu Sportowego „Chochołów”.

Głównym sponsorem projektu „Projekt na medal” jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Podczas uroczystości otwarcia i oddania do użytku Kompleksu Skoczni Narciarskich „Chochołów” podpisano kilkuletnią umowę.

- „Projekt na medal” zakłada, że weźmie w nim udział kilkaset dzieci z terenu naszej gminy, ze szkół podstawowych, klas I-III. Docelowo planujemy, aby z tej szerokiej grupy, najlepsi, osiągnęli poziom sportowy, na poziomie kadr narodowych. W działania klubu zaangażowało się wiele kompetentnych osób, od trenerów przez dietetyków, lekarzy sportowych, psychologów sportu, po specjalistów od marketingu. Wspierają nas dostawcy sprzętu sportowego m.in. Słoweniec Peter Slatnar (producent nart skokowych Slatnar, który wyprodukuje kolekcję nart z naszą grafiką) i sami sportowcy. Współpracę z klubem zapowiedzieli m.in.: najlepszy polski biathlonista - Tomasz Sikora (srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie), Paweł Słowiok (utytułowany kombinator norweski), czy legenda wśród trenerów - Fin Hannu Lepistoe. Realizując „Projekt na medal” staramy się optymalnie korzystać ze wszystkiego co aktualnie jest najlepsze - podsumowuje Józef Zborowski.

Akcja zorganizowana przez Klub Sportowy „Chochołów” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Opiekunowie chętnych dzieci w wieku szkolnym I-III proszeni są o kontakt: kschocholow@gmail.com lub telefoniczny 608 208 520.

Fot. Igor Kurkowski

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.