Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

CKF Maximus z Czarnego Dunajca na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Federacji WUAP


W tym roku gospodarzami Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Federacji WUAP byli Słowacy, zawody odbywały się w dniach 15-21 paźdzernika.

 

J

 

ak co roku reprezentacja CKF Maximus z Czarnego Dunajca wzięła w nich udział, tym razem w składzie: Ela Kardaś, Joanna Gawron, Renata Zapała i Robert Nemś.

Reklama
- Zawody bardzo mocno obsadzone, doskonała organizacja, wszystko przebiegało sprawnie i z przewidzianym czasie. Sedziowie - okrutni i wymagający, to jednak tak ma być. Atmosfera wyjątkowa, każdy spięty, przejęty i mało mówiący - mówi Robert Nemś. - Przyglądamy się konkurencji, ich deklaracjom, poziom, że huczy w uszach i zaczyna ściskać w dołku i serce mocniej uderzać. Zawody zaczyna w pierwszej grupie nasza Ela, podchodzi do ciężaru 110 kg i winduje w górę, ruszyła stopą do przodu - spaliła,. trzy czerwone oznacza niezaliczony. W oczach łzy. Podejmuję decyzję, windujemy na 115 kg, bijemy rekord świata, przerażenie w oczach Eli... To nie wyszło, a tu w górę i rekord - relacjonuje.- Zaczynają się drugie podejścia. Nogi się trzęsą, Ela nie może się uspokoić. Ja wiem że pójdzie, tylko czy Ela wie. Ii jest! Wyszło! Radość i wielka satysfakcja. Zdobywa złoto i rekord świata. Asia Gawron i Renata Zapała przy ich doświadczeniu i wielu startach. Nie martwię się o ich podejścia.Teraz tylko sędziowie. Nie komentuje, ale to zakrawa na... Piękna walka i Asia zdobywa srebro Vice Mistrz Świata (zła, ma niedosyt, spalone przez sędziów trzecie podejście, niby za wolno, nie widziałem błędu, odgryzie się następnym razem). Renata - złoto, jest pierwsze miejsce, Mistrz Świata. Mój start - zrobiłem swoje - przywiozłem pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Świata. Robota zrobiona i do domu - podsumowuje Robert Nemś.

Ten sezon to złoty sezon dla CKF Maximus z Czarnego Dunajca.- Cieszymy się bardzo, że reprezentujemy nasz region i naszą podhalańska, góralską siłę. Dziękujemy osobom, które w tym sezonie nam pomogły: firmie Kantor Skład Budowlany, Władysławowi i Zofii Słodyczkom, Firmie Bryjax, Gminie Czarny Dunajec i Piotrowi Durajowi - mówi Robert Nemś.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.