Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Dzień Kolęd dla Adasia już w tę niedzielę - pomóżmy chłopcu w walce ze złośliwą chorobą


W niedzielę 30 grudnia w Zakopanem i Witowie odbędą się koncerty charytatywne na rzecz chorego Adasia Kurzeję z Witowa.

A

daś to pogodny 11-latek z Witowa, który choruje na białaczkę limfoblastyczną i guza śródpiersia. Chłopczyk potrzebuje kosztownej kuracji, którą musi przejść przed przeszczepem szpiku kostnego. Cały czas poszukiwany jest także dawca.

Leki, które musi przyjąć chłopiec są bardzo drogie. Szacunkowo 5 dawek kosztować będzie ok. 500 000 zł. W związku z tym rodzina i przyjaciele postanowili pomóc Adasiowi organizując różnego rodzaju zbiórki.

Reklama


W niedzielę 30 grudnia w kościołach w Zakopanem i w Witowie odbędą się koncerty kolęd, podczas których będą prowadzone zbiórki na leczenie Adasia. Organizatorzy proszą o liczne przybycie i pomoc finansową chłopcu. Jak podkreślają - dobro zawsze wraca.

Koncert w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem poprzedzi msza święta o godz. 11.30 z oprawą zespołu „Harni”. Po nabożeństwie kolędy i pastorałki zaśpiewają: Hania Malacina - Karpiel z przyjaciółmi Fundacji Karola Stopki, zespół "Śtuderanci", zespół "Parzenica" i dzieci z Zakopiańskiej Akademii Śpiewu.

Natomiast w Witowie msza święta rozpocznie się o godz. 9.00, a po nabożeństwie wystąpią: "Zbójecko Familia" i "Mali Witowianie".

Cały czas można też wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia Podhalańska Iskierka Nadziei na nr 29 8821 0009 0000 0005 9861 0001 z dopiskiem "Dla Adasia Kurzeji".

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.