Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

II Ekstremalna Droga Krzyżowa z Czarnego Dunajca do Ludźmierza


ReklamaKontakt z Bogiem, rozważania, noc, ziąb, zmęczenie, ból – tak w skrócie można opisać Ekstremalną Drogę Krzyżową, która z roku na rok staje się co raz bardziej popularna. Wiele osób w ten sposób postanawia rozważać Drogę Krzyżową.

P

o raz 2 Ekstremalna Droga Krzyżowa zorganizowana zostanie drogami miejscowości gmin Czarny Dunajec i Nowy Targ. Rozpocznie się 31 marca 2017 r. od mszy świętej odprawionej o godz. 19.00 w kościele parafialnym pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.

Ta niezwykła Droga Krzyżowa odbędzie się w nocy i prowadzić będzie przez różne tereny – leśne i bagniste. W tym roku podzielona zostanie na dwie trasy – dłuższą 42 – kilometrową z Czarnego Dunajca do Ludźmierza i krótszą 21 – kilometrową pętlę z poczatkiem i końcem w Czarnym Dunajcu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. - Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówią organizatorzy EDK.

Obie trasy podzielonę sią na 14 stacji. To właśnie w tych miejscach uczestnicy będą rozpoczynać rozważanie kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

Trasa – 42 km:
Stacja I - Cmentarz Parafialny,
Stacja II - Torfowiska
Stacja III - Las Baligówka 
Stacja IV - Scieżka Rowerowa
Stacja V – Podczerwone
Stacja VI – Koniówka 
Stacja VII – Chochołów 
Stacja VIII – Wierch Domański (Ciche)
Stacja IX – Stare Bystre
Stacja X – Czarny Potok (Wróblówka)
Stacja XI – Długopole 
Stacja XII – Osiedle za Wodą
Stacja XIII – Krauszów
Stacja XIV– Ludźmierz

Trasa – 21 km:
Stacja I - Cmentarz Parafialny,
Stacja II - Scieżka Rowerowa
Stacja III - Droga do Torfowni (Czarny Dunajec)
Stacja IV – Ścieżka Rowerowa (Podczerwone)
Stacja V – Ścieżka Rowerowa (Koniówka)
Stacja VI – Ścieżka Rowerowa (Chochołów)
Stacja VII – Ścieżka Rowerowa (Chochołów) 
Stacja VIII – Cmentarz Parafialny (Chochołów)
Stacja IX – Ścieżka Rowerowa (Chochołów)
Stacja X – Ścieżka Rowerowa (Ciche)
Stacja XI – Domański Wierch (Ciche)
Stacja XII – Droga powiatowa (Ciche)
Stacja XIII – Czarny Dunajec
Stacja XIV – Czarny Dunajec

Udział w Drodze Krzyżowej może wziąć każdy kto zarejestruje się przez stronę internetową www.edk.org.pl (osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką osoby pełnoletniej). Na stronie znajdują się pełne informacje na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, z którymi należy się zapoznać przez zgłoszeniem chęci udziału. W serwisie znajdują się także rozważania, aplikacja mobilna i mapy do pobrania.

Uczestnicy zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy, które będą miały za zadanie poruszać się razem, na drogach zgodnie z obowiązującymi zasadami ruchu drogowego, dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Na trasie (poza wyznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej oraz sytuacjami wymagającymi konsultacji dalszego przebiegu drogi) obowiązuje całkowita zasada milczenia. Reguła ta służy indywidualnemu przeżywaniu Drogi Krzyżowej.

- Faktem jest, że ani zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się  co roku w środku nocy na trasach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Podstawowy, wewnętrzny wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i obiektywu i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie – mówią organizatorzy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest od 8 lat. W tym roku odbywa się na 406 trasach w 234 miastach, w 6 państwach.

W poniższej galerii znajduje się zdjęcia z ubiegłego roku i mapy obecnych tras.

Fot. Piotr Duraj

 

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.