Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Józef Babicz z poparciem Prawa i Sprawiedliwości (zdjęcia)


Józef Babicz ubiega się o reelekcję na wójta gminy Czarny Dunajec. 29 października Prawo i Sprawiedliwość udzieliło mu swojego oficjalnego poparcia.

J

ózef Babicz rządzi w gminie Czarny Dunajec od 16 lat. Jak podkreśliła podczas spotkania Anna Paluch, posłanka PiS i pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie nowotarskim, partia docenia jego doświadczenie, znajomość terenu i pracę na rzecz gminy.

– Wprowadziliśmy 12 radnych do rady powiatu, nasi kandydaci sejmikowi tworzą sejmik, mamy 24 radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego, także po 12 latach, Sejmik Województwa Małopolskiego i Zarząd Województwa Małopolskiego będzie w rękach Prawa i Sprawiedliwości – to jest coś, co nas ogromnie cieszy. Cieszę się również z tej współpracy, która rodzi się w Gminie Czarny Dunajec – mówiła poseł Anna Paluch podczas spotkania. – Bardzo serdecznie gratuluję obydwu uczestnikom wyborów i panu wójtowi, że już jest w II turze, i mojemu koledze z Prawa i Sprawiedliwości Tomaszowi Turskiemu, który startował i zdobył liczący się wynik w wyborach na wójta Gminy Czarny Dunajec. Cieszę się z tego, że 6 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości będzie radnymi gminy Czarny Dunajec – podkreśliła.

Reklama


Zgodnie z treścią porozumienia powstanie wspólny klub w radzie gminy Czarny Dunajec złożony z przedstawicieli komitetów: Solidarni z Wyborcami oraz Prawa i Sprawiedliwości, którego szefem będzie przedstawiciel PiS. Jeśli Józef Babicz zostanie wójtem, stanowisko jego zastępcy obejmie Tomasz Turski. Dodatkowo, członek partii Prawa i Sprawiedliwości będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady.

Swojego poparcia dla kandydatury Józefa Babicza, oprócz klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości z Tomaszem Turskim na czele, udzielili Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, radny sejmiku z PiS wybrany na kolejną kadencję oraz radni powiatowi PiS.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada. O stanowiska Wójta Gminy Czarny Dunajec ubiegają się Józef Babicz i Marcin Ratułowski.

Fot. Piotr Duraj


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.