Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Targi Cieśli Chochołów 2017


ReklamaJuż niebawem, a dokładnie  1 września rozpoczynają się w Chochołowie po raz pierwszy w historii Podhala Ogólnopolskie Targi Cieśli 2017. 

T

rzydniowe targi, które odbędą się w pierwszy weekend września to prezentacja bogatej kultury Podhala, której nieodłącznym elementem jest charakterystyczne budownictwo drewniane oraz tradycyjne rzemiosło jakie się z tym wiąże, czyli ciesielstwo. Idea targów błyskawicznie otrzymała aprobatę władz regionu, a także Ministerstwa Finansów Rzeczypospolitej Polski.

Pierwsza z zaplanowanych corocznych imprez bezpośrednio nawiązuje nie tylko do tradycji lokalnej społeczności, ale także do współczesności, w której Chochołów i okolice obejmujące praktycznie cały teren Podhala postrzega się jako zagłębie cieśli.

Przyśpieszenie technologiczne i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań jest znakiem naszych czasów. Także ci, którzy w budownictwie - rzemiośle ciesielskim są niekwestionowanymi liderami, ciesząc się uznaniem nie tylko w Polsce muszą pozostać otwarci na nowoczesność głównie poprzez wymogi współczesnego rynku. Obecnie, słowo tradycyjne nie jest synonimem skansenu. Tradycyjne budownictwo w dzisiejszych czasach, to wspaniałe formy architektoniczne, uzupełnione nowymi technologiami, nieustannie zaskakujące i zachwycające swoim pięknem.

Właśnie na Podhalu, a dokładniej w Chochołowie i okolicach, niemal u siebie w domu, będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję poznać to, co aktualnie w budownictwie jest standardem oraz przyszłością. Ideą targów jest pokazanie, w jaki sposób realizować co raz bardziej zaawansowane projekty budowlane.

Współorganizatorem targów jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu – wspierające gospodarkę w regionie i lokalnych przedsiębiorców, dbające zarazem o bogatą tradycję ciesielstwa na Podhalu. Pomysłodawcą, inicjatorem i współorganizatorem targów jest natomiast Józef Zborowski – orędownik ciesielstwa w Polsce i za granicą, którego firma Blach-bud od dwudziestu lat jest jednym z liderów w branży ciesielskiej, realizując budowy domów z drewna na terenie całej Polski.

Nie można także zapomnieć o sponsorach i partnerach Targów Cieśli Chochołów 2017. W tym zaszczytnym gronie znajdują się Blachotrapez, Orlen Oil, Wolski, Gamatex Fashion Group - Lavard, Tauron, Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu i  wiele innych firm oraz instytucji. Minister finansów Wiesław Janczyk objął natomiast honorowy patronat nad imprezą w Chochołowie. 

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.