Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Kompleks skoczni narciarskich w Chochołowie owocem społecznej pracy przedstawicieli KS Chochołów


Nie milkną echa po otwarciu kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie. Już niebawem młodzi mieszkańcy gminy Czarny Dunajec i okolic będą mogli korzystać z nowego obiektu.

C

hochołów to miejscowość z tradycjami sportowymi. Z tej miejscowości pochodzi wielu reprezentantów Polski, którzy reprezentowali nasz kraj na arenach międzynarodowych, a obecnie są też cenionymi działaczami sportowymi i trenerami. Należą do nich m.in. Robert Mateja, Maciej Maciusiak, Wojciech Topór, Tadeusz Bafia, Kazimierz Bafia, Ryszard Guńka, Janusz Guńka, Kazimierz Frączysty i inni.

Wielu z nich działa społecznie w Klubie Sportowym Chochołów. To właśnie działacze KS Chochołów z pełniącym funkcję prezesa Józefem Zborowskim byli pomysłodawcami powstania kompleksu skoczni, dzięki któremu rozwijać będą tę popularną w całej Polsce dyscyplinę.

Działacze KS Chochołów zainspirowali pomysłem budowy kompleksu wójta gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, a później ministrów sportu i turystyki Witolda Bańkę i Jarosława Stawiarskiego. Pozyskali także sponsorów na wprowadzenie wieloletniego projektu szkolenia dzieci i młodzieży na terenach wiejskich pn. „Projekt na medal”.

Jak informuje Michał Jarończyk, sekretarz gminy Czarny Dunajec, założeniem od samego początku było przekazanie obiektu w zarządzanie Klubowi Sportowemu Chochołów, który szkoli m.in. młodych skoczków narciarskich. - KS Chochołów ma za zadanie zarządzać skocznią, a cały dochód ma być przekazany na utrzymanie obiektu i szkolenie miejscowych dzieci i młodzieży – mówi Michał Jarończyk.

Józef Zborowski dodaje, że KS Chochołów jest stowarzyszeniem, którego działacze pracują społecznie na rzecz rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży. - Dzięki tym działaniom, mamy nadzieję, że w Chochołowie wyklują się talenty na miarę Adama Małysza i Kamila Stocha. Ma temu pomóc program „Projekt na medal” - mówi Józef Zborowski. - Wszyscy działamy społecznie. Nie jest to nasz prywatny biznes, ale chętnie angażujemy środki pozyskane od sponsorów do rozwoju tej dyscypliny. Najważniejsze są dla nas dzieci – mówi.

Zadowolenia z powstania obiektu nie kryje Józef Babicz, wójt gminy Czarny Dunajec. - Dziękuję Józefowi Zborowskiemu i innym osobom zaangażowanym w społeczną działalność sportową. To dzięki Wam, zapaleńcom, udało się zrealizować to dzieło. Skocznie w Chochołowie na pewno sprawią, że dzieci i młodzież nawiążą do tradycji, które w Chochołowie są wciąż żywe.

Wielkimi entuzjastami budowy kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie byli m.in. legenda polskich skoków Adam Małysz i prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, który tuż po otwarciu kompleksu podpisał z wójtem Józefem Babiczem porozumienie współpracy między Polskim Związkiem Narciarskim a Gminą Czarny Dunajec.

Reklama


Fot. Piotr Duraj

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.