Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Porozumienie Polskiego Związku Narciarskiego i Gminy Czarny Dunajec


17 października Polski Związek Narciarski i Gmina Czarny Dunajec zawarli porozumienie o współpracy wzajemnej, którego celem jest m.in. rozwijanie sportów narciarskich, a także budowa i modernizacja bazy sportowej, turystycznej oraz rekreacyjnej.

S

ygnatariuszami umowy byli Apoloniusz Tajner, prezes PZN, Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN oraz wójt gminy Czarny Dunajec, Józef Babicz.

Podpisana umowa ma zapewnić optymalne warunki rozwoju skoków narciarskich oraz innych dyscyplin klasycznych na terenie Gminy Czarny Dunajec oraz Podhala, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego rozwoju fizycznego i sportowego dzieci i młodzieży, przy wykorzystaniu zaangażowania i wieloletniej tradycji gminy w działaniach na rzecz skoków narciarskich i innych dyscyplin zimowych, a także doświadczeń i tradycji pokoleń działaczy oraz sportowców Polskiego Związku Narciarskiego.

Reklama


Na mocy porozumienia, Gmina Czarny Dunajec zobowiązała się m.in. do utrzymywania odpowiedniego stanu technicznego kompleksu skoczni w Chochołowie i udzielania wsparcia lokalnym klubom narciarskim i umożliwiania im rozwoju. Polski Związek Narciarski posłuży natomiast swojemu partnerowi doświadczeniem. PZN zobowiązał się m.in. do opiniowania i wspierania wszelkich merytorycznie uzasadnionych działań inwestycyjnych oraz wniosków składanych przez Gminę Czarny Dunajec w celu uzyskania pomocy finansowej na budowę, rozbudowę infrastruktury sportowej, a w uzasadnionych przypadkach będzie występował razem z nią o dofinansowanie.

Fot. Piotr Duraj


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.