Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Wojownicy z Podhala na Międzynarodowym Seminarium Sportów Sztuk Walki w Szczebrzeszynie (zdjęcia)


Wszyscy wiedzą, że Szczebrzeszyn znany jest z chrząszcza, który brzmi w trzcinie, ale mało kto wie, że Szczebrzeszyn jest siedzibą Polskiego Centrum Jiu Jitsu Goshin Ryu. To właśnie w tym miasteczku w województwie lubelskim zorganizowane zostało Międzynarodowe Seminarium Sztuk i Sporów Walki, w którym udział bierze udział 15-osobowa reprezentacja z Podhala z Podhalańskiej Akademii Sztuk Walki EdArt z senseiem Arturem Szpałkiem i sempai Edytą Trybułą - reprezentanci sekcji z Czarnego Dunajca, Raby Wyżnej, Niedzicy i Nowego Targu.

W

Seminarium udział bierze także sensei Grzegorz Broźny, prowadzący sekcje Jiu Jitsu w Skrzypnem i Białym Dunajcu. Podhale reprezentuje też mieszkająca na stałe w Harklowej japonka Akiko Miwa, która wraz z innymi przedstawicielami Japonii prezentuje młodym uczniom, tradycję i kulturę kraju Kwitnącej Wiśni.

W dwudniowym Seminarium, które rozpoczęło się w sobotę 5 maja, udział bierze kilkudziesięciu mistrzów różnych sztuk walki i ponad 200 uczniów Jiu Jitsu z całej Polski.

Reklama


Po rozpoczęciu spotkania na halę gimnastycznej w gimnazjum w Szczebrzeszynie wtargnęli zbójnicy, którzy pojmali hanshi Jacka Chęcińskiego, prezesa Polskiego Centrum Jiu Jitsu Gosin Ryu. W humorystyczny sposób przyjęli go w poczet zbójników Podhalanskiej Akademii Sztuk Walki EdArt, nadając mu stopień "9 ciupagi". Zanim tego dokonano, górale kazali mu wypić góralską żętycę. 

Podczas szkolenia odbyły się specjalne pokazy, a także mistrzowie zaprezentowali uczniom swoje techniki walki. Uczniowie mogli też zapoznać się z kulturą Japonii, z której wywodzi się Jiu Jiitsu. Niedziela to drugi dzień seminarium, którego głównym tematem jest jubileusz XX-lecia miejscowego Klubu Sportów Walki – Bushido. Nie zabraknie zajęć w grupach, ogłoszenia wyników konkursu plastycznego. Na zakończenie przewidziano ceremonię wręczenia stopni mistrzowskich Dan.

Fot. Piotr Duraj


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.