Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

XIV Memoriał Zdzisława Duraja (zdjęcia)


W dniach 24 – 25 maja 2018 r. na hali sportowej w Podczerwonem odbył się XIV Memoriał Zdzisława Duraja.

D

zieci i młodzież ze szkół z gminy Czarny Dunajec zmierzyły się w zawodach piłki siatkowej – mix chłopców i dziewcząt. Turnieje zorganizowane zostały przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Podczerwonem.

W turnieju klas gimnazjalnych udział wzięły 4 reprezentacje szkół z terenu gminy Czarny Dunajec. Po zaciętej rywalizacji wygrało Załuczne, wyprzedzając Ciche JPII, Piekielnik i Czerwienne nr 1.

Reklama


Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Szymusiak Małgorzata, Lenart Katarzyna, Możdżeń Katarzyna, Skupień Klaudia, Bielański Andrzej, Stoch Andrzej, Wojtarowicz Maciej, Kadłubek Patryk. Opiekun drużyny: mgr Ryszard Wojtarowicz

W drugim dniu memoriału w zawodach wzięło udział 7 reprezentacji. Podzieleni zostali na dwie grupy. Wygrały je Pieniążkowice i Odrowąż oraz Załuczne i Czarny Dunajec. Drużyny te zmierzyły się w półfinałach, o III miejsce i I miejsce.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Pieniążkowic, która w finale wygrała z Załucznem. Mecz o III miejsce wygrała reprezentacja Odrowąża z zespołem z Czarnego Dunajca. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio drużyny z Podczerwonego, Piekielnika i Ratułowa.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Hubert Mastela, Paweł Gawron, Karolina Hajnos, Weronika Kluska, Klaudia Głowacz, Jakub Wesołowski. Opiekun drużyny: mgr Adam Łuszczek

Drużyny za zajęcie miejsc I-III otrzymały statuetki i medale. Wręczyli je Teresa Duraj - żona Zdzisława Duraja, Ewa Vermessy – Gruber – dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, Anna Trebunia – Wyrostek – dyrektor Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec oraz Wojciech Marusarz – olimpijczyk z PyeongChang, absolwent Szkoły Podstawowej w Podczerwonem. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom zapewniono dojazd na zawody, posiłek oraz napoje, które ufundowało CKIP Czarny Dunajec. Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc podczas organizacji i przebiegu zawodów.

Pełne wyniki znajdują się na stronie Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – www.cki.org

Zdzisław Duraj (ur. 1945 – zm. 2004) – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, nauczyciel wychowania fizycznego. Był pasjonatem sportu, zwłaszcza narciarstwa biegowego i piłki siatkowej. Był człowiekiem zaangażowanym w pracę z uczniami. Dokończył budowę szkoły i sali gimnastycznej w Podczerwonem. Uczestniczył w życiu społeczności lokalnej. Był m.in. członkiem Rady Gminy, Rady Sołeckiej i jednym z założycieli oddziału Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka.

Fot. Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.