Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

XX Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych w Czarnym Dunajcu


Za nami jubileuszowy XX Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych, który odbył się w dniach 16-17.01.2018 r. w Czarnym Dunajcu.

W konkursie udział wzięły grupy kolędnicze i grupy jasełkowe, zgłoszone przez oddziały Związku Podhalan i szkoły z terenu Gminy Czarny Dunajec.

Występy podczas XX Gminnego Konkursu Jasełek i Grup Kolędniczych oceniała komisja w składzie: Maria Garbaruk - przewodnicząca - Maria Garbaruk, Czesława Sobczyk i Stanisław Bukowski - członkowie komisji.

Reklama


Jury po obejrzeniu 17 widowisk jasełkowych i kolędniczych z gminy Czarny Dunajec ocenia bardzo wysoko poziom tegorocznego przeglądu, szczególnie w kategorii III i IV.

Komisja składa serdeczne podziękowania instruktorom, animatorom i opiekunom zespołów za wkład włożony w przygotowanie scenariuszy, adaptacji, kostiumów i scenografii oraz bezcenną pracę z dziećmi, która przybliża im świat teatru.

- Wyrażamy nadzieję, że Przegląd Jasełkowy dzięki zaangażowaniu Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec będzie kontynuowany w przyszłych latach i będzie motywacją do rozwoju umiejętności aktorskich dzieci i młodzieży – mówią członkowie jury.

Grupy kolędnicze:
I m. – „Krzesany” z Cichego (Związek Podhalan)
II m. – „Siumni” z Chochołowa (Związek Podhalan)
Wyróżnienie: „Śleboda” z Podczerwonego (Związek Podhalan)

Grupy jasełkowe:

Kat. I (Przedszkola):
I m. – „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu
II m. – „Słoneczka” z Przedszkola w Piekielniku
Wyróżnienie: Grupa z Przedszkola SPSK im. Jana Pawła II w Czerwiennem

Kat. II (kl. I-III):
II m. – „Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im JP II w Cichem
Wyróżnienie: „Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach
Wyróżnienie: „Aniołki” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu

Kat. III (kl. IV-VI):
I m. - „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu
I m. - „Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu
II m. – „Transakcja” ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem
III m. - „Skałka” z PSP Nr 2 im. Św. Jana Pawła II SPSK w Starem Bystrem
Wyróżnienie: „Fantazja” z PSP Nr 1 SPSK im. Św. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem

Kat. IV (kl. 7 szkoły podstawowej + gimnazjum i liceum):
I m. – „Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem
II m. – „Shema” z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem

Wyróżnienia indywidualne za grę aktorską:
- Lena Podczerwińska z zespołu „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu,
- Kinga Czyrnek z zespołu „Bez Nazwy” z Załucznego za rolę aniołka,
- Kazimierz Michniak z zespołu „Siumni” z Chochołowa za rolę Heroda,
- Antonina Mateja z zespołu „Trzynastka” z Odrowąża za rolę aniołka,
- Klaudia Król z zespołu „Krokusy” z Podszkla za rolę Lucyfera,
- Piotr Lipień z zespołu „Shema” z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem za rolę agenta diabła

Fot. Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj się



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.