Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Zawody integracyjne w szkołach podstawowej i gimnazjum SPSK w Czerwiennem


ReklamaW dniach 27 i 28 lutego 2017 roku w Czerwiennem odbyły się II integracyjne zawody sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Z

awody były drugim etapem promującym zdrowy tryb życia.

- Jak powszechnie wiadomo ruch to zdrowie a w zdrowym ciele zdrowy duch. Także nie ma lepszej profilaktyki zdrowia jak aktywność fizyczna, którą starałem się zaszczepić każdego ucznia naszych szkół – mówi jeden z organizatorów zawodów Maciej Piszczór, uczeń Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem.

- Rywalizacja sportowa była podzielona na swa dni. W pierwszym dniu zmagały się gimnazjalne pary klasowe wyznaczone przez swoich wychowawców. Miały one do pokonania 8 konkurencji: kręcenie hula-hop, rolowanie, tor przeszkód, slalom z piłką, rzut do obręczy, skoki na drabince, równoważnia oraz zbijanie kręgli. Aby wygrać trzeba było nie tylko znakomicie pokonać każdą konkurencję, ale także współpracować i pomagać swojemu kompanowi w zawodach. Podczas zwodów uczestnikom towarzyszyły niesamowite emocje. Walka o podium trwała do samego końca, ale przecież nie wygrana była najważniejsza, ale zabawa wraz ze swoimi rówieśnikami i kolegami z innych klas. W drugim dniu zawodów rywalizowały pary z klas 1-6 szkoły podstawowej w tych samych konkurencjach. Młodsi uczestnicy byli niesamowicie podekscytowani udziałem w zawodach sportowych. Na twarzach widać było uśmiech i zaangażowanie podczas współzawodnictwa. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili podczas tych rywalizacji. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni, a najlepsi udekorowani medalami – mówią organizatorzy.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.