Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Zebranie sprawozdawcze OSP Koniówka - jubileusz naczelnika Józefa Zięby


ReklamaOchotnicza Straż z Pożarna w Koniówce podsumowała swoją działalność w roku 2016, podczas zebrania sprawozdawczego, które odbyło się 2 lutego 2017 r.

W

zebraniu udział wzięli strażacy z jednostki OSP Koniówka, z naczelnikiem Józefem Ziębą, świętującym w tym roku 25 – lecie na tym stanowisku, Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Komendant Gminny ZOSP RP Karol Krzysiak, Prezes Gminny ZOSP RP Jan Styrczula, były Komendant Gminny ZOSP RP Józef Leja i Pełnomocnik Wójta ds. Ochrony Informacji Niejawnych Mariusz Garus.

Strażacy podsumowali działalność za 2016 prezentując sprawozdania z działalności, finansowe i komisji rewizyjnej, po czym Zarząd OSP Koniówka otrzymał absolutorium.

Zebranie było znakomitą okazją do podziękowań, gratulacji i życzeń noworocznych. Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz podkreślił aktywność miejscowych strażaków, że zawsze są gotowi nieść pomoc bliźniemu. Życzył sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.Ochotnicza Straż Pożarna w Koniówce powstała w 1929 r., kiedy ówcześni druhowie postanowili odłączyć się od Podczerwonego. Obecnie jednostkę tworzy 36 czynnych strażaków ochotników i 6 osób wspierających. Remiza OSP położona jest w centrum miejscowości obok mostu na rzece Czarny Dunajec. Druhowie, którzy biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie gminy Czarny Dunajec mają do dyspozycji dwa samochody ratowniczo - gaśnicze: Star GBA i Jelcz GCBA. 

Tekst i fot. Piotr Duraj


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.